intel-E10GSFPSR-10gbps-300m-850nm-lc-sfp-transceiver
  • intel-E10GSFPSR-10gbps-300m-850nm-lc-sfp-transceiver
  • intel-E10GSFPSR-10gbps-300m-850nm-lc-sfp-transceiver-side-view
  • intel-E10GSFPSR-10gbps-300m-850nm-lc-sfp-transceiver-back-view

Intel E10GSFPSR Uyumlu Fiberend 10G-S-SR 10Gb/s 300m SFP+ Transceiver

Intel E10GSFPSR

70,00 $
Vergi hariç
Adet

  • Güçlü SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş Güçlü SSL Sertifikası ile Güvenli Alışveriş
  • Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo Seçeneği Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo Seçeneği
  • 3 Yıl Birebir Değişim Garantisi 3 Yıl Birebir Değişim Garantisi

Cisco SFP-10G-SR ile Uyumlu Fiberend 10G-S-SR Transceiver

Fiberend 10G-S-SR modülü Multi-Mode Fiber (MMF) kablo ile 850nm dalga boyunda veri iletişimini sağlayan 10Gbase-SR SFP+ transceiver modülüdür. OM2 MMF kablo ile 26 metreye kadar, OM3 MMF kablo ile 300 metreye kadar, OM4 MMF kablo ile 400 metreye kadar saniyede 10Gb veri aktarımı sağlanabilir. 

Cisco ile uyumlu 10GBase-SFP+ modüllerinin Özellikleri ve Avantajları

  1. Cisco Switch’lerin Ethernet SFP+ portuna takılır. Çalışırken değiştirebilme özelliği ile cihazı kapatmadan çıkarıp takılabilir.
  2. Digital-Diagnostic-Monitoring (DDM) desteği ile alınan ve gönderilen sinyal değerleri takip edilebilir.
  3. 10GBASE XENPAK, 10GBASE X2 ve 10GBASE XFP modülleri ile aynı link üzerinde çalışabilir.
  4. Herhangi ek bir komut veya yazılıma gerek olmadan Cisco cihazlar ile %100 uyumlu olarak çalışır.

SFP/SFP+ Modülleri Nasıl Kullanılır?

SFP transceiver modülleri çalışırken değiştirebilme özelliğine sahip I/O cihazlardır. Transceiver, modülün elektrik devresini optik veya bakır ağ ile birleştirir.

Cisco cihazın desteklediği herhangi bir SFP transceiver modül kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Porta bağlı bulunan kablonun her iki ucundaki modülün dalga boyu özelliklerinin uyumlu olması dikkat edilmesi gereken tek noktadır. Ayrıca kablonun güvenilir iletişim için maksimum uzunluğu dikkate alınmalıdır.

Fiber Optik SFP/SFP+ transceiver modülü aşağıda gösterilmiştir.

sfp-transceiver-modül

Şekil 1-LC bağlantılı fiber optik SFP/SFP+ transceiver modülü

  1. Toz tapası
  2. Çıkarma mandalı
  3. Gönderici kanalı
  4. Alıcı kanalı

Not: Tek kıl single mode fiber kablo ile çalışan SFP transceiver modüllerinin sadece bir kanalı vardır, diğer kanal yeri kapalıdır.

Bakır SFP transceiver modülü aşağıda gösterilmiştir.

copper-bakir-sfp-transceiver-modül

Şekil 2- RJ-45 bağlantılı bakır 1000Base-T transceiver modülü

SFP/SFP+ Transceiver Modüllerinin Takılması

1. Adım: ESD (Elektrostatik Deşarj) bilekliğini takın ve topraklama ucunu şasenin metal kısmına tutturun.

2. Adım: SFP modülü kutusundan çıkarın.

Not: Toz tapasını işlem tamamlanıncaya kadar modülden çıkarmayın.

3. Adım: SFP Transceiver modül üzerindeki etikette yazan bilgiler ile ağınız için uygun modül olup olmadığını kontrol edin.

4. Adım: Modülün üzerindeki TX (gönderici) ve RX (alıcı) işaretlerini bulun.

6. Adım: Aşağıdaki şekillerde gösterildiği gibi SFP transceiver modülünü soketin içine takın. Modülü iyice yerleştirip “tık” sesini duyana kadar başparmağınızla iyice itin.

sfp-sfp-plus-takilmasi-adim-1

Şekil 3-SFP/SFP+ transceiver modüllerin takılması

sfp-sfp-plus-takilmasi-adim-2

Şekil 4-SFP/SFP+ transceiver modüllerin takılması-2

7. Adım: Düzgün bir şekilde yerleştiğini anlamak için

  1. Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi SFP’yi sıkıca tutun ve çıkarma mandalını serbest bırakmadan çıkarmayı deneyin.
  2. SFP yuvasından çıkmıyor ise düzgün bir şekilde takılmış demektir. Eğer SFP yuvadan çıkıyor ise çıkartın, tekrar takın ve bu sefer başparmağınızla daha kuvvetli itin.

sfp-sfp-plus-takilmasi-adim-3

Optik SFP transceiver modüllerin toz tapasını çıkartıp optik bağlantı yapmadan önce şunlara dikkat etmek gerekir;

  1. Bağlantı yapmaya hazır olmadan önce fiber optik kablo bağlantısının ve transceiver modülün toz tapasını çıkarmayın.
  2. LC bağlantı uçlarını bağlantı yapmadan önce her zaman kontrol edin ve temizleyin.
  3. Fiber optik kabloyu takarken ve çıkartırken LC bağlantı gövdesinden tutun.

8. Adım: Fiber optik kablonun LC bağlantı ucundaki toz tapasını çıkartın. İlerde tekrar kullanmak için tapaları saklayın.

9. Adım: SFP transceiver modülün toz tapasını çıkartın.

10. Adım: Fiber optik kablonun LC bağlantısını hemen SFP transceiver modüle takın.

11. Adım: 1000Base-T bakır SFP transceiver modülü için şu adımları izleyin.

  1. RJ-45 bağlantılı Cat-5 kabloyu SFP transceiver modülün RJ-45 yuvasına takın.
  2. Cat-5 kablonun diğer ucunu RJ-45 bağlantılı 1000Base-T ile uyumlu diğer cihaza takın.

12. Adım: Port durumunu gösteren led ışıkları izleyin.

  1. SFP transceiver modül ile diğer cihaz arasında bağlantı kurulduğunda led ışığı yeşil yanar.
  2. STP ile ağ topolojisi keşfedilirken ve loop kontrol edilirken led ışığı turuncu yanar. Bu işlem yaklaşık 30 saniye sürer ve sonrasında yeşile döner.
  3. LED ışığı yanmıyorsa karşıdaki hedef cihaz kapalı olabilir, kablo problemi olabilir veya bağlantı noktalarında bir sorun olabilir. Lütfen bu sorunların olmadığından emin olun.

13. Adım: İhtiyaç olması durumunda karşıdaki cihazı tekrar yapılandırın ve cihazı yeniden başlatın.

SFP/SFP+ Transceiver Modüllerinin Çıkartılması

1. Adım: ESD (Elektrostatik Deşarj) bilekliğini takın ve topraklama ucunu şasenin metal kısmına tutturun.

2. Adım: Fiber optik veya bakır kabloyu transceiver modülden çıkartın. Kabloyu çıkarttıktan hemen sonra optik transceiver modüllerin ve fiber optik kabloların toz tapasını takın.

3. Adım: SFP transceiver modülünü soketten çıkarmak için çıkarma mandalını kendinize ve aşağıya doğru çekin. Eğer mandal sıkışmışsa ve işaret parmağınızla çekemiyorsanız küçük bir düz tornavida ucu veya benzeri bir aletle mandalı hareket ettirin.

4. Adım: SFP transceiver modülü başparmağınız ve işaret parmağınızla sıkıca tutarak şekilde gösterildiği gibi kendinize doğru dikkatlice çekin ve yuvasından çıkartın.

sfp-sfp-plus-cikarma

Bilgi kartı

Ürün Kodu
E10GSFPSR
Uyumlu Marka
Intel
Transceiver Tipi
SFP+
Üretici
Fiberend
Üretici Kodu
10G-S-SR
Dalga Boyu
850nm
Max Veri Transferi
10.3Gb/s
Bağlantı Arayüzü
LC Duplex
Kablo Tipi
MMF
Max Kablo Mesafesi
300m
DOM Desteği
Var
Optik Bileşenler
VCSEL 850nm
TX Power
-5 to -1dBm
RX Hassasiyeti
<-9.9dBm
Çalışma Sıcaklığı
0°C ~ +70°C

İndirme

Fiberend 10G-S-SR Datasheet

İndirme (756.04k)

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün: